Inne

Jakie są wskazania do korekty nosa i dostępne metody?

Korekta nosa pojawia się w ofercie profesjonalnych klinik, a mimo to widać, że wciąż stanowi źródło pytań. Jakie są wskazania do tego typu zabiegów? Kiedy warto pomyśleć o korekcie nosa? Jakie są dostępne metody korekcji nosa? Tego dowiesz się z poniższego tekstu, więc zachęcamy  do krótkiej lektury!

Wskazania do zabiegu?

Korekta nosa najczęściej polecana jest tym, którzy zmagają się z jego zniekształceniami. Chęć ich usunięcia może oczywiście wynikać z różnych przyczyn. Czasami mogą być to względy typowo estetyczne i w takich przypadkach korekta nosa będzie wskazana, gdy przez nieodpowiedni wygląd spada nasze ogólne samopoczucie, czy poczucie wartości. Jednak to nie wszystko, ponieważ tego typu zabiegi wskazane są również przy nieprawidłowościach w funkcjonowaniu, które prowadzą do zaburzenia czynności wentylacyjnej nosa.

Co więcej, korekta nosa może być również wykonana po zniekształceniach, które są konsekwencją urazów. Nie ma w tym przypadku znaczenia, czy mówimy o urazie komunikacyjnym, czy też nabytym w innym sposób. Jeśli jego konsekwencją są widoczne zniekształcenia w wyglądzie nosa, to jak najbardziej można pomyśleć o profesjonalnym zabiegu. Więcej  o zabiegu na https://www.lineacorporis.pl/operacje-plastyczne-dla-kobiet/plastyka-nosa

Dostępne metody

Dzięki korekcie nosa można przywrócić symetrię nosa, a nawet zmniejszyć jego wielkość. To właśnie z pomocą tego zabiegu można dopasować nos do wymiarów twarzy, czy poprawić jego szerokość. Specjalista jest w stanie zmienić proporcje wierzchołka nosa, a nawet usunąć garb i wyprostować krzywy nos. Do osiągnięcia wyznaczonych celów stosowane są różnego typu metody.

Jeśli w grę wchodzi korekta drobnych defektów estetycznych, to możliwe jest wykorzystanie nieinwazyjnych zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Jest to zabieg bezbolesny, ale nie trwały, co oznacza, że efekty utrzymają się do roku. Jeśli zmagamy się z większymi zniekształceniami nosa lub po prostu chcemy zapewnić sobie trwałe efekty, to już warto brać pod uwagę zabiegi chirurgiczne. Często odbywają się one w znieczuleniu ogólnym oraz wymagają dłuższego okresu rekonwalescencji.

Jednak cechuje je skuteczność, więc wiele pacjentów decyduje się na profesjonalne zabiegi chirurgiczne korekty nosa. Warto też zauważyć, że u większości pacjentów wystarczy tylko jeden zabieg do tego, by uzyskać satysfakcjonujące efekty. Oczywiście kluczem do sukcesu zawsze pozostaje postawienie na najlepsze kliniki z rynku, które mogą poszczycić się nie tylko doświadczeniem w wykonywaniu tego typu zabiegów, ale również wykwalifikowanym personelem.