Inne

Czym są worki sensoryczne i kto powinien po nie sięgać?

Worki sensoryczne to produkty, które już od pewnego czasu pojawiają się w ofercie, a mimo to widać, że wciąż budzą sporo pytań. Z czym dokładnie mamy do czynienia? Jakie jest zastosowanie worków sensorycznych? Kto powinien po nie sięgać? Tego dowiesz się z poniższego tekstu, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

O czym dokładnie mowa?

Worki sensoryczne to narzędzia, które wspierają terapię sensoryczną i pomagają wyciszyć system nerwowy w naturalny sposób. Nie potrzeba tutaj żadnych środków farmakologicznych, ani innych specyfików. Z użyciem tego produkty można szybko odpocząć po dużym wysiłku intelektualnym, czy napiętej sytuacji emocjonalnej.

Ciekawostką może być też fakt, że worki sensoryczne są na tyle uniwersalne, że mogą służyć jako śpiworki. Produkowane są wyłącznie z jakościowych surowców o jakże dobrych właściwościach. Worki sensoryczne są odporne na uszkodzenia mechaniczne, więc mogą dobrze służyć i to przez długi czas. Do tego pozwalają skórze oddychać i nie stanowią zagrożenia dla naszego zdrowia. Więcej na https://intibag.eu/obiekty-sensoryczne/

 Rodzaje worków

Worki sensoryczne oferowane są w wielu różnych modelach zróżnicowanych pod względem kolorystycznym. Do wyboru są także dwie wersje sprężystości, więc każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Oczywiście głównym kryterium nie powinny być preferencje kolorystyczne, lecz zastosowanie worków sensorycznych. Przykładowo popiół jest barwą neutralną, która nie budzi skojarzeń i rekomendowana jest lękliwym dzieciom, czy nadpobudliwym. Z kolei kurkuma to energetyczny kolor, który potrafi naładować ciepłem.

Dla kogo?

Worki sensoryczne są dedykowane dla osób w różnym wieku, jednakowo kobiet, jak i mężczyzn. Mogą okazać się idealnym wyborem dla naszych pociech, gdy chcemy stymulować u nich czucie głębokie lub rozwijać ich świadomość ciała. Co więcej, to właśnie worki sensoryczne potrafią dobroczynnie wpływać na układ nerwowy i zapewniają naturalne uspokojenie nawet po bardzo ciężkim dniu w szkole, czy po napiętej sytuacji emocjonalnej.

Nie sposób też pominąć tego, co dorośli mogą zyskać dzięki pracy z workiem sensorycznym. To dla nich najlepszy sposób na to, by szybko się zrelaksować i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Dzięki doznaniu uczucia relaksu dobrze czują się ze sobą i wykazują też znacznie lepsze nastawienie do innych. Worki sensoryczne mogą okazać się pomocne, gdy pojawiają się problemy z koncentracją, czy wtedy, gdy spada nasze ogólne samopoczucie.