Inne

Jak motywować zasoby ludzkie?

Pracownicy jak się okazuje, nie zawsze są w odpowiednim zakresie zmotywowani. A przecież prawidłowe wykonywanie wszystkich obowiązków zawodowych uzależnione będzie w dużej mierze od kondycji psychicznej i fizycznej. Te dwie przestrzenie są zresztą ze sobą nierozerwalnie połączone w myśl filozofii holistycznej. Na te czynniki obecnie zwracają uwagę wszyscy trenerzy osobiści, a więc również fachowcy od motywowania pracowników. Dlatego jednym z lepszych rozwiązań może być wybór programu wellness. W ten sposób w krótkim czasie możemy znacznie poprawić samopoczucie osób zatrudnionych w naszej firmie.

Jakie są najlepsze sposoby motywowania pracowników?

Wciąż jeszcze oczywiście niestety widać bardzo dużo tendencji bazujących na starych i niesprawdzonych metodach motywacji pracowników. Przez lata wychodzono z założenia, że strachem można zdziałać bardzo dużo, grożąc na przykład pracownikowi zwolnieniem. Jest jednak cała masa najróżniejszych badań psychologicznych, które ostatecznie dowiodły, że tego typu postępowanie jest destrukcyjne nie tylko dla samych pracowników, ale również przełożonych. O wiele lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z profesjonalnie przygotowanych programów wellnes. To projekty, które łączą w sobie obszary takie jak zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna, zdrowie mentalne, ale także sen i regeneracja. W tym kontekście sposoby motywowania pracowników dają najlepsze i szybkie rezultaty. Potrzebny jest tylko kontakt z fachowcami.

Dlaczego warto korzystać z programów wellnes?

Okazuje się więc, że jeżeli chcemy zafundować naszym pracownikom tego rodzaju programy, to wcale nie będzie tu chodzić o nagradzanie osób zatrudnionych w naszej firmie. Troszcząc się bowiem o kondycję psychiczną i fizyczną naszych zasobów ludzkich, gwarantujemy również przyszłe sukcesy firmie. W ten sposób wszyscy ostatecznie korzystają. A o to przecież chodzi w nowocześnie funkcjonujących podmiotach gospodarczych, gdzie pracownicy nie tylko są traktowani instrumentalnie, ale dba się po prostu o ich zdrowie.