Szkoła rockowa

Początek polskiego Rock’a

Muzyka towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów. Jest z nami w najważniejszych momentach życia w tych najszczęśliwszych jak i również najsmutniejszych. Przy jej dźwiękach bawimy się w radosnych nastrojach na weselach, a także opłakujemy bliskich na pogrzebach. Jednak każda muzyka ma swoją niepowtarzalną historię.

Początek Rock ‘a

Już w latach 60-tych wielkim i cenionym po dziś dzień solistą rockowym jest Czesław Niemen. Jego album „Dziwny jest ten świat” z piosenką o tym samym tytule, podbił serca ludzi na cały świecie – to za ten album jako pierwszy w historii otrzymał Złotą Płytę. W między czasie, gdy Czesław Niemen rozwijał swoją karierę, powstał pierwszy zespół muzyczny „Rythm and Blues” – później znany jako „Czerwono-Czarni”. Niedługo później powstały ”Czerwone Gitary” i „Skaldowie”. Muzyka rockowa rozwijała się tak prężenie, że zdecydowano się pod koniec lat sześćdziesiątych zorganizować pierwszy polski rockowy festiwal muzyczny – „I Ogólnopolski Festiwal Awangardy Beatowej”, który odbył się w Kaliszu.

Muzyka rockowa, czym się charakteryzuje?

Aby lepiej poznać muzykę rockową musimy pamiętać, że charakteryzuje się ona brzmieniem opartym na różnego rodzaju gitarach. Oprócz gitar w skład zespołu tworzy również niewielka grupa instrumentalna między innymi perkusja, kontrabas, instrumenty klawiszowe. Aby poznać, nauczyć się grać na tych instrumentach, by choć w małym stopniu dorównać poziomu kultowym zespołom rockowym, warto zapisać się do renomowanej akademii rockowej. Szkoła rockowa zapewni nam najlepsze podstawy nauki co sprawi, że nasze umiejętności rozwiną się w dobrym kierunku.