RUST

'

Zespół RUST istnieje i tworzy od ponad dekady.

RusT – White Fog

RusT – Mary Jane

Pierwszym poważnym przełomem było nagranie EP „…leaves the Message” wiosną 2011. Pochodzący z tego wydawnictwa utwór „That’s All You’ve Got” błyskawicznie sprawił, że zespół zaistniał w świadomości odbiorców w całej Polsce. Wydana rok później „EP II” także okazała się sporym sukcesem i powiększyła grono fanów. Niedługo później, Rust udało się wygrać Festiwal w Jarocinie, dojść do finału Przystanku Woodstock i zagrać na jednej scenie z takimi zespołami jak Rival Sons, Debbie Davis, Oedipus, Dog Eat Dog, The Brew, Luxtorpeda, Acid Drinkers oraz nieżyjącym już Jarosławem Śmietaną podczas Tribute to Hendrix. W roku 2012, występem w poznańskim Multikinie Malta, grupa uświetniła premierę „Celebration Day”, oddając hołd legendarnym Led Zeppelin. Jako jedyny polski zespół zakwalifikował się do MTV European Music Awards w Belfaście, gdzie dotarli do pierwszej czwórki wykonawców z całej Europy!

Rok 2013 to przede wszystkim koncerty, zarówno w klubach całej Polski, jak i na deskach scen największych festiwali: Rock In Arena, Rocket Festival, Jarocin Festival, XV Fama Rock Festival.

W maju 2014 zespół wszedł do studia, gdzie ‚na setkę’ nagrał materiał na debiutancki LP zatytułowany ‚White Fog’. Za sprawą niezależnej wytwórni Good Time Records i przy dystrybucji Universal Music Polska 12 listopada zespół doczekał się premiery wydawniczej debiutanckiego albumu.

Całość została poprzedzona dwoma znaczącymi koncertami na otwarciu Spichlerza Polskiego Rocka w Jarocinie oraz koncertem przed belgijskim Triggerfinger. Premierowy koncert ‚White Fog’ odbył się 7 grudnia w klubie Blue Note w Poznaniu.

Początek 2015 to przede wszystkim przygotowanie do trasy promującej LP „White Fog leads me Tour 2015”

W marcu zespół odwiedzi 10 miast Polski, by pokazać swoje najprawdziwsze oblicze.
Rust live to energetyczna bomba, która eksploduje z każdym dźwiękiem!