GORGONZOLLA

'

OLYMPUS DIGITAL CAMERAZespół Gorgonzolla powstał w 2009 roku w Warszawie z inicjatywy Bogumiła Panuciaka i Dominika Pajewskiego. Panowie znali się od czasów podstawówki, obaj mocno zainspirowani muzyką zespołów Rammstein, System Of A Down, P.O.D. oraz Sweet Noise doszli do wniosku, że chcieliby wyrazić swoje uczucia i myśli poprzez muzykę.

Gorgonzolla do 2013 roku działała na zasadzie projektu muzycznego, który swoją muzykę umieszczał w sieci – ten zabieg zaowocował dużym gronem słuchaczy czekających na publiczne występy .
Podczas przygotowań, do pierwszych koncertów, szereg Gorgonzolli zasilili Michał Szatanowski, Piotr Koliński oraz Michał Koter, dzięki czemu zespół mógł ,w pełni, profesjonalnie prezentować swoją twórczość podczas występów na żywo – w klubach i nie tylko. Podczas dwóch lat intensywnego koncertowania grupa zdobyła wyróżnienie podczas plebiscytu „Fonografika Young Stage”, przeszła przez pierwszy etap eliminacji do Seven Festival, doczekała się specjalnej rejestracji wideo koncertu w klubie Fonobar z okazji imprezy FonoLive oraz występu w siedzibie Radia Polska Live!, wzięła udział w dużej imprezie charytatywnej 1 czerwca w muszli koncertowej w warszawskim Parku Praskim, została zaproszona na występ w Czarnej Białostockiej oraz zdobyła szeroką grupę fanów w dużej części Polski.

Na początku bieżącego roku ukazał się pierwszy teledysk zespołu do utworu „Eksploatowani”.

Klip zapowiada debiutancki album o tym samym tytule który ukaże się na początku 2016 roku.
Czerwiec 2015 to przełom dla kapeli – całości dopełnia osoba wokalistki – Kingi Grądzkiej która dodaję innego klimatu zespołowi. Gorgonzolla występuję jako support zespołu Luxtorpeda na imprezie Wolpreza zdobywając wyróżnienie – „UŚMIECH ANIOŁA” następnie zaś 3 miejscu na festiwalu Rykowisko w miejscowości Ryki, kończąc wakacje występem przed zespołem KSU na imprezie „MOCNE UDERZENIE” w Baranowie.
Muzyka Gorgonzolli określana jest mianem szczerego, bezkompromisowego przekazu z mocnymi riffami i wyraźną linią melodyczną w klimatach Nu Metal i Rapcore.

Linki:

YouTube: https://www.youtube.com/user/GorgonzollaTV

SoundCloud: https://soundcloud.com/gorgonzolla

Instagram: http://instagram.com/gorgonzollaofficial