DryMan

'

DryMan

Młody zespół z Warszawy fundujący słuchaczom mieszankę alternatywnego rocka i grubego groove’u. Do swoich najważniejszych inspiracji zaliczają Red Hot Chilli Peppers, Rage Against The Machine, czy Beastie Boys. Działają w obecnym składzie od 2014r, związany jest ze studiem nagraniowym Red Yeti gdzie w maju 2016 nagrał i wydał swoją EP’kę o nazwie „DryMan”.

Ich koncerty są pełne energii, na koncie ma kilka udanych występów w Warszawskich klubach m.in. „Piwnica pod Harendą” czy „Znośna Lekkość Bytu”. Obecnie zespół przeżywa twórczy okres tworząc i szlifując materiał na album długogrający.

członkowie:

Steve – wokalista i twórca tekstów, ukończył szkołę muzyczna I st. na akordeonie oraz LXXV Liceum Ogólnokształcące w Warszawie w klasie muzycznej. Związany z chórem w pałacu młodzieży w Warszawie. Często działał również jako muzyk uliczny, gdzie wypracował w sobie naturalność kontaktu z widownią i doskonały, donośny i przebijający się wokal.

Emil – gitarzysta o silnych korzeniach hardrockowych, często także obracający się w klimatach funkowych i stonerowych. Jego umiejętność improwizacji opanowana niemal do perfekcji jest niesamowicie ważnym elementem zespołu, za każdym razem nadaje kawałkom odrobinę innego charakteru. Melodyjną zagrywką i dopracowanym brzmieniem potrafi doskonale podkreślić linie wokalne.

Łukasz – basista, od początku swojej przygody z gitarą basową związany z zespołem DryMan, do swojej gry wplata elemtenty funku, hip-hopu i rocka. Nie poprzestaje na zadaniach typowego basisty sięgając nieraz po zagrywki charakterystyczne dla gitary solowej. Spora ilość jammów drum’n’bassowych z Konradem sprawiła, że razem tworzą sprawną i bardzo zgraną sekcje rytmiczną.

Suchy – perkusista, udzielający się w zespołach jak Shut The Monkey, Straight Minds, Flesz, a obecnie wspiera swoimi bębnami Bobby The Unicorn. Swobodnie obraca się w wielu stylach muzycznych, jak muzyka latynoska, blues. Uwielbia połączenie mocniejszych brzmień z bujającym groovem. Dzięki swoim pełnych finezji zagrywkom i energii jest solidnym fundamentem składu.

Zespół DryMan w maju 2016 nagrał i wydał swoją EP’kę o nazwie „DryMan”.

Zapraszamy do posłuchania: