CATHLEEN

'

Zespół CATHLEEN po prostu zakochali się w ciężkich brzmieniach.
Jest ich pięciu i każdy z nich kocha się z czymś innym:
Daniel „Kebab” wybrał gitarę, tak tak, też z racji jej kształtów.
Tomek „Wróbel” postawił na przemoc – bije namiętnie perkusję.
Wojtek „Karaś” twierdzi, że tylko gitara basowa może dać mu spełnienie.
Wiktor „Wujek” nie z jednego pieca chleb jadł, ostatecznie pozostając w bliskim kontakcie z gitarą.
A Piotr „Kleem” jest przekonany, że najlepiej sypia się z mikrofonem, który podobno lubi, gdy się do niego krzyczy.
A wszystko zaczęło się siedemnaście lat temu kiedy to wystartowali z pierwszym wspólnym projektem, grali sporo koncertów i na maksa wpadli w rockandrollowe życie. Po drodze ten kochający się w gitarze postanowił wkroczyć na kolejny poziom, stąd Cathleen. I dokładnie jedenaście lat temu nagrali jeden ze swoich pierwszych utworów, a pomogło im studio HERTZ w Białymstoku. Potem przyszły ciężkie czasy, ponieważ zawiesili działalność, aż na kilka lat! Postanowili zasadzić drzewa, wybudować domy oraz spłodzić dzieci. Kiedy te ostatnie trochę podrosły, wrócili na rockową scenę, aby pokazać, że wiek dodaje tylko charakteru, a przeżarty rdzą głos może znowu porwać tłumy.
W ostatnim roku można było ich spotkać np. na Ursynaliach, gdzie zagrali m. in. z Farben Lehre, Chemią czy Kamilem Bednarkiem, w klubach, na plenerach, przeglądach/festiwalach, aż ostatecznie na OSTROW MAZ ROCK FESTIVAL, gdzie zajęli pierwsze miejsce!
Zespół grał m.in. przed takimi gwiazdami jak: Lady Pank, Coma, Pidżama Porno, Patrycja Markowska, Golden Life, Lipali, Lech Janerka, Strachy na Lachy, Ptaky i tak jeszcze można by długo wymieniać. Do tego warto dodać występy/wywiady m.in. w Radio Jazz live uplugged z wywiadem, Program 3 Polskiego Radia program Pawła Kostrzewy, Eska Rock wywiad na antenie, Polskie Radio Białystok – live, Poznańskie Radio Afera wywiad, TVP – program Rower Błażeja, wyróżnienie na szczecińskim przeglądzie do Jarocina (nagroda – sesja nagraniowa w Studio Kakadu w Szczecinie), znajomość z liderem zespołu Trauma, która zaowocowała gościnnym występem na płycie zespołu Lafayn, zaproszenie oraz koncert poświęcony Czesławowi Niemenowi w Sopocie, współpraca z WP.PL która zaowocowała nagraniem muzyki do gry Armobiles, na kilku charytatywnych koncertach WOŚP kończąc.

…a kwestią kilku tygodni jest premiera ich najnowszej płyty!
UWAGA! GRATKA DLA SMAKOSZY: Pierwszy ich singiel będzie jako bonus track na najnowszej płycie!