Zapowiedź nowej płyty zespołu KORPUS – RESPEKT

'

Zespół KORPUS wygrał w latach 1981-85 r. większość rockowych festiwali w naszym kraju (Jarocin 1983 r. – I miejsce w swojej kategorii muzycznej). Zdobył też laury m.in. na festiwalach: OPEN ROCK, ROCK NA WYSPIE, MUZYKA MŁODYCH, ROCK GALICJA, ROCK ARENA, ROCK GIEŁDA, ROCK SKRA.
W połowie lat 80-tych KORPUS był klasyfikowany w pierwszej piątce rockowych kapel obok TSA, TURBO, KAT, BANK, z którymi zagrał wiele wspólnych tras i koncertów.
W 2013 r., w grudniu, wokalista Janusz „Johan” Stasiak reaktywował zespół KORPUS
Grupa rozpoczęła koncertować w Warszawie na wiosnę, startując w Progresji, a następnie objeżdżając główne kluby w Warszawie. W kwietniu również zespół zarejestrował singla pt. „Bal Żebraków” w studiu Winicjusza Chrósta, który promował powrót Korpusu na rynek muzyczny. Numer ten dostał się na 7 miejsce listy przebojów Polisz Czart w brytyjskim Radiu Verulam i sukcesywnie pnie się w górę na krajowych listach radiowych.
Korpus od początku 2016 roku nagrywa w studio nowy materiał na duży album.
Absolutnie świeże brzmienie i nowy repertuar pokazał w czasie I edycji Heavy Metal Fest w Wa-wie w klubie Fugazi 30.01.2016r.
W połowie 2015 r. ukazał się singiel zespołu „Tajemnice” i wideoklip do niego! Na wielu listach w rockowych radiach ballada ta znalazła się na czołowych miejscach .
Od 15 września w sprzedaży będzie nowa, zapowiadana singlami Nafta, Respakt i Żądło płyta RESPEKT!

Related posts

Komentarz