Fotorelacja z Koncertu – Przestrzeń Eksperymentalna – Wyładowania

'

Z cyklu: Wszystko jest subiektywne

Teatr Rampa

Przestrzeń Eksperymentalna
Warszawa

Wyładowania

W ostatnią niedzielę stycznia br. miałam przyjemność obejrzenia niezwykle emocjonującego widowiska słowno-muzycznego, do którego inspiracje stanowiły utwory polskiego poety, dramaturga i pisarza Marcina Cecko.

Z niełatwą interpretacją trudnych, pobudzających do myślenia tekstów o zagubieniu w meandrach życia, codziennej konieczności dokonywania wyborów, samotności na ścieżce mentalnego rozwoju, świetnie poradziła sobie Anna Gorajska, aktorka związana z krakowskim Teatrem Starym oraz warszawskimi: Teatrem Dramatycznym i Teatrem Ateneum, która szerszej publiczności znana jest z roli Uljany w serialu „Dziewczyny ze Lwowa”.

Pełna silnych emocji, niespokojna, a zarazem ulotna muzyka z umiejętnie rozłożonymi akcentami intensyfikowała odczucia słuchaczy. Nic dziwnego, skoro za oprawę muzyczną spektaklu odpowiada Muzyczne KPM Trio w składzie: Maciej Dłużniewski, Karol Ludew, Piotr Leniewicz, współpracujące wcześniej  z takimi zespołami, jak choćby: Semantik Punk, Moja Adrenalina, Deuter, Chocolate Spoon, TILT oraz artystami Brylewski, Lipiński, Jaryczewski, Kubasińska, Nalepa, Maleńczuk, czy Kora.

Żywię przekonanie, że bezrefleksyjnie chwalić należy wyłącznie wrogów, licząc, iż pochwały uśpią ich czujność i powstrzymają dalszy rozwój, więc na koniec pozwolę sobie zwrócić uwagę twórców przedstawienia na pewien szczegół, który w pewnym stopniu utrudniał mi odbiór. Przypuszczam, że zamiana podmiotu z męskiego na kobiecy w niektórych wierszach pogłębiłaby tę niezwykłą synergię pomiędzy muzyką, śpiewem i tekstem, jaką już udało się Państwu uzyskać.

Wyładowania – tego warto posłuchać

 

Twórcy widowiska:

Anna Gorajska – śpiew

Piotr Leniewicz – gitara basowa

Karol Ludew – perkusja, sampler

Maciej Dłużniewski – gitara elektryczna, gitara akustyczna

Dla Rockowej Warszawy Magdalena Kotaś

 

Related posts

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.