„Rewolucja” – trzecia płyta zespołu EIER już niebawem!

'

Znana z melodyjnych, cięższych brzmień oraz charyzmatycznego damskiego wokalu grupa EIER ogłosiła premierę ich najnowszego longplaya!

 

Rewolucja„, bo tak nazywa się trzeci album, ukaże się już niebawem w pierwszym tygodniu kwietnia.

Krążek zawierać będzie dziewięć kompozycji oraz ścieżkę bonusową która powstała we współpracy z Marco „Makro” Rivao – gitarzystą legendarnej formacji, jaką jest szwajcarski zespół Samael.  Makro przygotował nowoczesny i ciekawy remix utworu „Czas zniszczyć wszystko„, który znajduje się na nowej płycie.
Nie zabraknie również innych niespodzianek –  na płycie gościnnie wystąpił Michał Jelonek, znany z taki zespołów jak Hunter czy Jelonek, a który uraczy nas dogranymi partiami lirycznych skrzypiec.
Oprócz tego usłyszymy również  m.in. fortepian Steinwaya i prawdziwe organy Adolfa Homana!
Jesteśmy przekonani, że to  będzie przełomowa płyta, która w istocie jest rewolucją – zarówno tą rozumianą politycznie, jak i wewnętrzną, w której treści cząstkę siebie odnajdzie każdy.
Oprócz nowatorskiego podejścia do komponowania, bo pierwsze utwory powstawały w surowych wersjach akustycznych, muzycy skupili się też na produkcji. Wydawnictwo promowane jest singlami – „W cieniu korony” i „Korpotango„. Na kanałach społecznościowych oraz streamingowych grupy pojawił się już pierwszy z nich.
Z uwagi na to, że nie dysponujemy wielkim budżetem, wszystkiego musieliśmy nauczyć się  sami. Stąd wzmożony wysiłek i długotrwały proces komponowania. Myślę że sprawimy tą muzyką wiele przyjemności innym. Zabarwimy szarość codzienności, stworzymy alternatywę dla spędzania czasu i możliwość nawiązywania nowych przyjaźni na koncertach. – skomentowała Grażyna, wokalistka zespołu Eier.

Eier to sosnowiecka formacja grająca muzykę z pogranicza melodyjnego metalu i ciężkiego rocka. Zespół powstał w 2009 roku i charakteryzuje się damskim, melodyjnym wokalem, rytmicznym i mocnym brzmieniem oraz tekstami utworów jedynie w rodzimym, polskim języku.
Po dwóch latach działalności zespołu ukazała się jego debiutancka płyta, zatytułowana „Eier”. Wydanie zawierające 12 energetycznych utworów było promowane m.in. singlem „Sobótka”, który zyskał ponad 200 tys. odtworzeń na Youtubie.
W 2013 roku grupa postanowiła wydać swoje kolejne dzieło – „Iluzjonistę”. Wydanie z 13 kawałkami to jeszcze bardziej ekspresyjnie – melodyjna porcja metalu z charyzmatycznym, kobiecym wokalem. Pomiędzy próbami oraz sesjami nagraniowymi zespół wiele koncertował, gromadząc wokół siebie wielu fanów.
Eier otwierał koncerty wiodących, polskich grup rockowo-metalowych, jak Hunter, KAT & Roman Kostrzewski, Jelonek, Coma czy Perfect. Muzycy bardzo szybko łapią kontakt z publicznością, pobudzając ją do pozytywnej zabawy.
Zespół przez lata pracował nad swoim unikalnym image scenicznym, dzięki czemu Eier zapada w pamięci nie tylko ze względu na muzykę.
Skład zespołu: 
Grażyna Machura – wokal,
Andrzej Garnek – gitara,
Karol Fujarski – gitara
Alek Kita – gitara basowa,
Piotr Kowalski – perkusja.

Related posts

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.