Reportaż z Festiwalu METALMANIA 2017

'

Po dziewięciu latach wrócił najbardziej legendarny festiwal muzyki metalowej METALMANIA. Z całej Polski ruszyli do katowickiego Spodka Ci, którzy chcieli przeżyć po raz pierwszy to, o czym mogli tylko słyszeć, ale także Ci, którzy pragnęli poczuć ponownie magię tego wydarzenia. Taką rozpiętość wieku widzi się rzadko. Widok pogo nastolatków przemieszanych z 30+, 40+, 50+, a nawet sześćdziesięciolatkami zapiera dech w piersiach i pozytywnie wzrusza.

Ja i Karola – damska część Rockowej Warszawy – dotarłyśmy na miejsce niestety na 15:00 łapiąc się na końcówkę koncertu Arcturusa.

Nie mogłyśmy jeszcze zdecydować, czy mamy słuchać koncertu dużej sceny, czy integrować się upijając atmosferą największego zlotu fanów metalu na spodkowych korytarzach, gdzie organizatorzy umieścili scenę małą. Właśnie na niej wkrótce zabrzmiał Mord’A’Stigmata. Ciężko, agresywnie, mrocznie. Nie mogło być inaczej! Las rąk w znaku metali, pogo (alkohol oczywiście też)  i… najbardziej naturalna publiczność.

Jestem z tej grupy wiekowej, która pamięta Metalmanię jeszcze z lat 80′, ale Metale się nie zmieniają 🙂 Ta sama szczerość, towarzyskość, poczucie jedności muzycznej. Nie będę się skupiać więc na tym, jak grał budzący we mnie ogromny sentyment Vader, czy Sodom, co przeżyłam, gdy na scenę wszedł Moonspel, czy Samael, jak mnie poniosło na Coronerze, czy jakie pełne energii emocje wzbudzała we mnie muzyka małej sceny. Nie będę, ponieważ atmosfera festiwalu METALMANIA, to nie tylko muzyka. To przede wszystkim ludzie, stroje, integracja, wszechogarniający duch metalu.  To właśnie Wam postanowiłam poświęcić przede wszystkim czas w trakcie tego wydarzenia. Na naszym portalu znajdziecie wkrótce zdjęcia z samych koncertów, ale tym czasem popatrzcie, jak się bawiliście 🙂

Ps. Dziękuję, że tak chętnie pozowaliście mi do zdjęć i za wiele łyków piwa z Waszych kubków, czy rogów 3:). Mam nadzieję, do  zobaczenia wkrótce na metalowych koncertach!

Pozdrawiamy Was gorąco! 🙂

Dla Rockowej Warszawy i fanów metalu Jowita Jakubisiak

Related posts

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.