Relacja z koncertu Marka Dyjaka w Palladium !!!

'

W piątkowy wieczór, w warszawskim Palladium odbył się koncert Marka Dyjaka promujący album ,,Pierwszy Śnieg”.

Sala zapełniła się na parę minut przed rozpoczęciem koncertu. Słychać trzeci dzwonek, światło gaśnie, szepty cichnom. Kolejno na scenie pojawiają się Jerzy Małek – trąbka (który jest także producentem albumu), Marek Tarnowski klawisze i akordeon, oraz On Marek Dyjak – „Najbardziej prawdziwy głos na polskim rynku muzycznym” – tak ocenia go krytyczka muzyczna, nauczycielka śpiewu Elżbieta Zapendowska.
Koncert rozpoczyna się utworem „Pierwszy Śnieg” autorstwa Mirosława Czyżykiewicza. Następnie na scenę dołączają Michał Jaros – kontrabas i Mateusz Modrzejewski – perkusja.
Kolejno można usłyszeć teksty Jana Kondraka, Jana Musiałowicza i Roberta Kasprzyckiego.
Zasłuchujemy się min w utwory „Rozkołysana”, „Laura”, „Synku wstań” czy ” Miejsca planety kształty drzwi”.
Dyjak swoim charatertystycznym zachrypniętym i mocnym głosem śpiewa o bardzo delikatnych „rzeczach” jak uczucia i miłość. Słychać ból i krzyk duszy, który jest tak prawdziwy i szczery, że trafia do głębi serca, każdego słuchacza, a nawet wzrusza.
Z koleji dzięki blusowo poetyckim aranżacją, odkrywamy cząstkę siebie i poddajemy sie zadumie.
Jerzy Małek, Marek Tarnowski, Michał Jaros i Mateusz Modrzejewski wykonali instrumentalną wersję ” Jestem kamieniem” z pierwszego autorskiego albumu Kayah wydanego w 1995r., a znalazł się na płycie Dyjaka pt.” Kobiety” w 2013r.
Warszawska publiczność zgromadzona w Palladium domagała się biusu owacjami na stojąco. Artysta nie pozostał obojętny i wykonał utwór ” Człowiek (złota ryba ). Singiel pochodzi z płyty „Moje Fado” wydanej na początku października 2011r.
Publiczność podziękowała zespołowi gromkimi brawami, które zdawały się nie milknąć przez dłuższą chwilę.
Było to wydarzenie, które na długo zostanie w naszych sercach.
Dla Rockowej Warszawy Beata Czarkowska
Relacja Foto: Magdalena Kotaś

 

Related posts

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.