Relacja z koncertu KULT w ramach trasy AKUSTIK – Wrocław

'

Z cyklu: Wszystko jest subiektywne

Wrocławskie Centrum Kongresowe

Wrocław

KULT  koncert w ramach trasy AKUSTIK

12 marca we Wrocławskim Centrum Kongresowym „wybrani spośród wybranych”, którym udało się zakupić, znikające jak świeże bułeczki bilety, mogli uczestniczyć w wydarzeniu niepozornie nazwanym koncertem Kult Akustik. Wrocław był szóstym przystankiem w ramach tegorocznej trasy koncertowej Zespołu.

Pierwszy akustyczny koncert Kultu został zarejestrowany 22 września 2010 roku w warszawskim Och-Teatrze. Od tamtej pory zainteresowanie materiałem kapeli w wersji bez prądu wciąż rośnie, a widzowie tłumnie wypełniają kolejne sale.

Specyfika koncertów bez prądu, ich zdecydowanie bardziej kameralny nastrój wymaga, by publiczność zajęła miejsca siedzące, co nieco deprymuje niektórych fanów przyzwyczajonych do koncertów „elektrycznych”. Jednak możliwość wysłuchania przebojów grupy w nietypowych aranżacjach, jakich nie usłyszymy na żadnej z płyt, warta jest o wiele większych „poświęceń” niż walka z samym sobą, by nie zerwać się z fotela, gdy ze sceny słychać niepowtarzalny głos Kazika śpiewającego kolejny przebój.

Do tradycji należy już zapraszanie przez Zespół gości, którzy wykonują przeboje swoje oraz Kultu. A ponieważ zwycięskiego składu się nie zmienia, na scenie kolejno zobaczyliśmy Jana Staszewskiego,  Mirosława Jędrasa Zacier oraz Krzysztofa Radzimskiego Dr Yry.

12 marca 2017 to wyjątkowa data, gdyż tego dnia swoje 54 urodziny obchodził Kazik Staszewski, nie mogło więc na koncercie zabraknąć gromkiego Sto lat! odśpiewanego przez fanów dwukrotnie: zarówno na początku, jak i na koniec wieczoru.

Akustyczne aranżacje największych przebojów bez reszty wypełniły wrocławską aulę na 3 godziny, które upłynęły doprawdy niepostrzeżenie. Niemożliwe? Sprawdźcie sami podczas najbliższych koncertów. W końcu wszystko jest subiektywne 😉

W ramach tegorocznej trasy KULT AKUSTIK przed nami jeszcze koncerty w następujących miastach:

21.03. Szczecin
06.04. Katowice
08.04. Toruń
09.04. Warszawa
10.04. Lublin
11.04. Białystok
12.04. Suwałki 

Czekając na kolejny koncert obejrzyjcie galerię zdjęć i sprawdźcie, jak bawiła się publiczność, zaproszeni goście, muzycy Kultu i sam Jubilat na koncercie w WCK!

 Magdalena Kotaś

 

Related posts

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.