Premiera albumu Department – zespołu Jankiela (ex Acid Drinkers)

'

Nowe oblicze muzyczne Wojciecha „Junkie” Moryto ex. Acid Drinkers!

Zespół Jankiela „DEPARTMENT” wydał właśnie swój debiutancki album zat. „BREAKAWAY CIVILIZATION”.

 

Zaledwie cztery miesiące po rozstaniu z Acid Drinkers, i ujawnieniu składu swojego nowego zespołu Department, oraz prezentacji dwóch videoklipów zapowiadających wydawnictwo, światło dzienne ujrzał debiutancki album nowego składu „Junkiego”.

 

W połowie stycznia zespół wyemitował swój pierwszy oficjalny klip do utworu Productive”, który wstępnie umożliwił fanom zapoznanie się ze stylistyką w jakiej porusza się Department.

Marcowa premiera drugiego klipu zespołu do utworu zat.” I Am The 1” mogła utwierdzić już fanów w przekonaniu, iż nowy projekt Wojciecha Moryto wkracza w inny muzyczny świat, zdecydowanie odmienny od tego do którego Jankiel przyzwyczaił fanów „stojąc po lewicy Titusa” przez ostatnie osiem lat.

 

Premiera debiutanckiego albumu nastąpiła w dniu 21 kwietnia 2017, od którego to płyta jest dostępna w salonach muzycznych, oraz niebawem pojawi się cyfrowo na muzycznych serwisach.

 

Debiutancki dwupłytowy album zespołu Wojciecha „JUNKIE” Moryto zaskakuje swoich dotychczasowych fanów stylistyką muzyczną, w której porusza się jego nowy projekt. Gitary, perkusja i wokal są zestawione tutaj z nowoczesną elektroniką, z którą to ekipa Department szeroko, wręcz pioniersko jak na warunki polskie eksperymentuje. Klimat ten jaki zaserwował Department, to nie jedyna forma stylistyczna, można bowiem na krążku odnaleźć też nawiązania do stylistyki muzycznej lat 80/90. Album zat. ”BREAKAWAY CIVILIZATION” w swoich treściach porusza problemy cywilizacji, która wkracza w naszą codzienność coraz bardziej ekspansywnie. Artyści dotykają kwestii zagrożeń wynikających z manipulacji mediów, geotechnologii, psychotechniki i polityki globalnej. Na drugim krążku zespół prezentuje wersje instrumentalne utworów.

 

 

TRACK LISTA:

 

1. Productive 6. I Am The 1
2. Not Without Onions 7. Blindman And The Elephant
3. Only Enterprise 8. Off The Box
4. Outbreak 9. Om Mani Padme Hum
5. Lunar Intermission 10. Breakaway Civilization

 

DEPARTMENT:

Skład:

Wojciech”Junkie”Moryto

Paweł Nafus

Roman Bereźnicki

Michał Bereźnicki

 

 
Fan Page: https://www.facebook.com/OfficialDepartment
   
   
Płyta:                      BREAKAWAY CIVILIZATION”
Koncept albumu: Wojciech „Junkie” Moryto, Paweł Nafus
Nagranie: Department
Projekt okładki: Tomo Rosemary,

 

Premiera: 21.04.2017
Dystrybucja: Universal Music Polska Sp. z o.o.
Wydawca: Kubica Production Sp. z o.o.
Teledyski:

 

 

Related posts

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.