Orbita Wiru wydaje nowy album. „Hipis 2020”.

'

Już 20 lutego na światło dzienne wyjdzie nowy album stołecznej formacji rockowej Orbita Wiru. Czwarte w dorobku zespołu wydawnictwo studyjne nosi przewrotny tytuł “Hipis 2020”.

„Hipis 2020” to 12 autorskich kompozycji oraz jeden cover („Nim stanie się tak” zespołu Voo Voo). Całość materiału zarejestrowano i zrealizowano w zespołowym studio, co dało pełną kontrolę nad ostatecznym brzmieniem oraz klimatem utworów.

Patronat nad płytą „Hipis 2020” objęło Antyradio. Wydawcą albumu jest ponownie Serwat Art Factory.

Podczas dwóch dekad działalności Orbita Wiru dała się poznać słuchaczom między innymi za sprawą takich utworów jak „Moja mała furia” czy „Choose Like Zinedine Zidane”. To dzięki nim zespół zdobył statuetkę Super Hitu w telewizyjnym show „Hit Generator” emitowanym w TVP2 w 2009 roku.

Muzyka formacji oscyluje na pograniczu rocka alternatywnego i metalu. Brzmienie nawiązuje też do tradycji punkowych, hipisowskich oraz czystego rocka, nie stroniąc od mocniejszych riffów i szybszych rytmów.

Koncert premierowy z okazji wydania nowego albumu Orbity Wiru odbędzie się 28 lutego w stołecznym klubie VooDoo. Gościnnie wystąpi formacja Sunsmoke.

Poniżej kilka linków do teledysków i fragmentów jednego z koncertów.

Related posts

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.