Oficjalna premiera nowej płyty Moonlight!

'

fot. W. Jaszczak

Album „Nate” zespołu Moonlight od wczoraj w sprzedaży.

“Nate” to jedenasty album studyjny czołowego polskiego przedstawiciela klimatycznego rocka szczecińskiej grupy Moonlight. Jest to jednocześnie pierwsza płyta studyjna tego wykonawcy od wydanego w 2006 roku krążka „Integrated In The System of Guilt”.

Muzyczny lider zespołu Daniel Potasz tak opowiada o nowym albumie: „Płyta „Nate” powstawała od 2015 roku. Bardzo chciałem na niej zamieścić utwory, które w jakiś sposób są dla mnie ważne emocjonalnie, które powinny być moim zdaniem zaaranżowane inaczej, po prostu były tego warte. Są to „Kiedy myśli mi oddasz” czy „Dobranoc”. Z resztą wątek „Meren re” ciągnie się za mną prawie od początku Moonlight, wiec czemu miałoby go tu nie być? Utwory takie jak: „Ciężar” czy „Zabić siebie” to produkcje z okresu mojej absencji w Moonlight i pewnie znalazłyby się w repertuarze po płycie „Candra”. Dlatego chciałem, żeby się znalazły na „Nate”, były taką „moją” kontynuacją tamtej drogi, której nie było. Są też utwory nowe, jak: „Roads”, „Lili” czy „Sensitive”. Ostatni z nich powstał praktycznie w „jednym podejściu”, a wyszedł całkiem fajnie. „Off” to eksperyment z trip hopem, a jednocześnie chyba mój najbardziej radiowy kawałek. Trochę się namęczyłem z samplami tutaj. Ogólnie większość sampli do „Nate” powstawała od zera, poprzez godziny szukania, układania barw w warstwy, składania ich w syntezatorze. Jest ciekawie, inaczej, ale po „Nate” nie wiem dokąd pójdę. Marzy mi się płyta, gdzie utwory będą w różnych stylach, np. tango, walc, polonez, czy nawet bossanova, ale w naszym klimacie. Jest to wyzwanie, ale może je popełnię”.

Moonlight „Ciężar”

Debiutancki album Moonlight „Kalpa Taru” (1996) otrzymał m.in. nominację w kategorii „debiut roku” w plebiscycie miesięcznika Tylko Rock, nominację w kategorii „płyta roku” w miesięczniku Machina oraz wyróżnienie dla wokalistki Mai Konarskiej przyznane przez czasopismo Brum.

13 stycznia 2001 roku grupa wystąpiła w Muzycznym Studio Trójki im. Agnieszki Osieckiej, koncert był transmitowany na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia oraz zarejestrowany na potrzeby pierwszego albumu koncertowego pt. „Koncert w Trójce 1991-2001”, który ukazał się tego samego roku.

Szósty album studyjny „Candra” (2002) otrzymał m.in. nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii Album Roku – Heavy Metal.

Moonlight będzie promował album na trasie koncertowej, która zacznie się już pod koniec lutego. Oto pierwsze terminy:

 

23.02. Poznań, U Bazyla: https://www.facebook.com/events/314639499018175/

24.02. Gdańsk, Protokultura: https://www.facebook.com/events/456747361388464/

25.02. Warszawa, VooDoo Club: https://www.facebook.com/events/545094782507398/

Kolejne koncerty zostaną ogłoszone wkrótce.

Related posts

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.