OCN zawiesza działalność !

'

Wrocławski zespół podjął decyzję o niekontynuowaniu swojej muzycznej przygody pod szyldem OCN. Grupa swoją sceniczną przygodę zaczęła w 2001 roku działając wówczas jako Ocean. Przez lata modyfikowany był skład kapeli, a nawet zmieniła się jej nazwa, na dzisiejsze OCN. Wygląda jednak na to, że to już koniec. Czy na zawsze? A może tylko na jakiś czas?

Maciej Wasio, wokalista i gitarzysta zespołu, opublikował na Facebooku post, w którym napisał o zawieszeniu działalności OCN. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że nie oznacza to końca muzycznych poszukiwań ze strony członków grupy (wśród nich również Radek Owczarz i Michał Kaleciński).

https://web.facebook.com/OCNpl/posts/990045737798288

Za oknem długo wypatrywana wiosna, kurz suspensu opadł, nadeszła więc pora na powiedzenie tego, co powiedziane być musi.

Ze względu na poważną rewolucję w życiu osobistym oraz odkładaną od dłuższego czasu chęć ruszenia w nowe rejony muzyczne, podjąłem decyzję o zawieszeniu działalności zespołu OCN.
Wszelkiego typu pompatyczne zapowiedzi i niekończące się trasy pożegnalne niespecjalnie mieszczą w ramach naszego poczucia obciachu, stąd bez dodatkowej pompy potraktowaliśmy nasz koncert urodzinowy jako zamknięcie pewnego etapu i odwołaliśmy wszelkie obligacje koncertowe.

Oczywiście każdy z nas pozostaje aktywny artystycznie. Ja sam chcę zapewnić, że aktualnie trwa najbardziej twórczy okres w całym moim życiu. Po latach wygodnego lawirowania po środku swoich inspiracji, postanowiłem ruszyć w ich najbardziej skrajne zakamarki. Szczerze nie mogę się doczekać podzielenia się tym wszystkim z Wami.

Koniec jest zawsze początkiem czegoś nowego. Mam nadzieję, że dalej będziemy potrafili być razem.

Dzięki za wszystko i do zobaczenia.

Waciak

Zespół OCN jeszcze jako Ocean powstał we Wrocławiu w 2001 roku. Pierwszy album grupy pod szyldem OCN – „Waterfall”, wyprodukował laureat Grammy, Vance Powell (min. The White Stripes, The Raconteurs, Kings Of Leon, The Dead Weather). Tytułowy utwór z płyty dotarł na pierwsze miejsca rockowych list przebojów a kolejny singiel, „The First Cut” szybko powtórzył wynik poprzednika. Promując płytę, OCN pojawił się zarówno na festiwalach zagranicznych (min. Reeperbahn Festival w Hamburgu czy Sziget Festival w Budapeszcie), jak i na najważniejszych festiwalach polskich (min. Jarocin Festiwal, Union of Rock Festival w Węgorzewie, Ursynalia Festival, Orange Warsaw Festival gdzie  jako jedyny polski zespół otwierał wyprzedany koncert Beyonce).

W 25 września 2015 roku zespół wydał doskonale przyjęty album „Demon i karzeł”, z którym od razu ruszył w ogólnopolską trasę koncertową. Finałem trasy był koncert w warszawskiej Stodole, gdzie zespołowi towarzyszyli wyjątkowi goście. Koncert był dodatkowo finałem konkursu zorganizowanego dla zespołu przez europejski oddział firmy Fender.  Wszystkie trzy single z płyty dotarły na pierwsze miejsca rockowych list przebojów. Przez cały luty i marzec 2016 OCN pojawi się w największych krajowych klubach i halach na wspólnej trasie z zespołem Happysad. Na marzec 2016 zaplanowana jest premiera singla „Migotanie” z gościnnym udziałem Skubasa oraz Jamala.

Obecnie OCN tworzą Maciek Wasio – wokal, gitara, Michał Kaleciński – bas, wokal, Radek Owczarz – bębny

Related posts

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.