Moonlight wydaje nową płytę! Dziś prapremierowy koncert w Radio Szczecin

'

Szczecinska formacja Moonlight po ponad 11 latach milczenia wydaje nową płytę.

Zapraszam w imieniu zespołu na niecodzienne wydarzenie- prapremierowy koncert w Radiu Szczecin, który odbędzie się dziś tj. 28.10.2017 roku o godzinie 20:00.

Transmisja video na stronie www.radioszczecin.pl

—–

Maja Konarska, Daniel Potasz i Paweł Gotłas, do których dołączył Marek Pokorniecki, stanęli razem na scenie Castle Party Festival, dając tym samym początek nowego etapu w historii szczecińskiego zespołu Moonlight. “W zeszłym roku zespół obchodził 25 rocznicę swojego powstania i mimo wieloletniej przerwy jest między name chemia, wróciło to co najlepsze – radość z tworzenia i grania na żywo. Przez ostatnie miesiące odświeżyliśmy aranżacje wielu naszych starych utworów, zakończyliśmy także pracę nad nowym materiałem” mówi Daniel Potasz (współkompozytor, autor tekstów, instrumenty klawiszowe).

Premiera nowego albumu “Nate” odbędzie się 19 stycznia 2018r. – wtedy też płyta będzie dostępna w sklepach muzycznych. Niecierpliwych zapraszamy już w najbliższą sobotę 28 października o godz. 20.00 do Studia im. Jana Szyrockiego w siedzibie Radia Szczecin (wejście od Niedziałkowskiego, wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona) na prapremierowy koncert, podczas którego usłyszeć będzie można po raz pierwszy materiał z całego albumu.

 

Debiutancki album grupy „Kalpa Taru” (1996) otrzymał m.in. nominację w kategorii „debiut roku” w plebiscycie miesięcznika Tylko Rock, nominację w kategorii „płyta roku” w miesięczniku Machina oraz wyróżnienie dla wokalistki Mai Konarskiej przyznane przez czasopismo Brum.

13 stycznia 2001 roku grupa wystąpiła w Muzycznym Studio Trójki im. Agnieszki Osieckiej, koncert był transmitowany na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia oraz zarejestrowany na potrzeby pierwszego albumu koncertowego pt. Koncert w Trójce 1991-2001, który ukazał się tego samego roku.

Szósty album studyjny Candra (2002) otrzymał m.in. nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii Album Roku – Heavy Metal. W grudniu tego samego roku odszedł Daniel Potasz, główny kompozytor i autor tekstów zespołu.

W 2003 roku w krakowskim studiu telewizyjnym na Krzemionkach zespół zarejestrował swój pierwszy album DVD pt. Awaken Memories Live.  W 2006 ukazał się natomiast dziesiąty album Moonlight pt. Integrated in the System of Guilt.

W połowie 2007 roku grupa zawiesiła działalność, której wznowienie nastąpiło w 2015 roku

Related posts

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.