MACIEK BALCAR Zapowiedz Trasy „Znaki Tour” !!!

'

To już siódma trasa Maćka Balcara, który konsekwentnie na początku roku rusza
w ogólnopolskie tournée.  Już w lutym artysta odwiedzi kolejne miejscowości, ponownie pokazując, że ma jeszcze wiele do przekazania publiczności. Koncerty artysty spotykają się z niezwykle emocjonalnym odbiorem słuchaczy, przenosząc ich w przestrzeń wrażeń, malowaną wyrazistymi tekstami oraz mocnym, intrygującym wokalem Maćka.

 

Jego mocno podszyte folkiem kompozycje mają się nijak do stereotypowego wyobrażenia
o tzw. męskiej muzyce, ale na scenie sprawdzają się świetnie. Przepełnia je nostalgia, poetycki dramatyzm, plamy klawiszy i pełen emocji wokal artysty. Wachlarz własnych inspiracji poszerzył o doświadczenie swoich muzyków i tak o to na scenie zebrał wybitne osobistości:

 

  • Jan Gałach (skrzypce) – multiinstrumentalista, grający gościnnie z zespołem Dżem, Leszkiem Winderem, a również w swoim autorskim zespole Jan Gałach Band,
  • Krzysztof „Flipper” Krupa (instrumenty perkusyjne) – występuje wraz z Anią Wyszkoni,
  • Maciej Mąka (gitary) – na co dzień grający z Agnieszką Chylińską, Ryszardem Rynkowskim czy Edytą Górniak,
  • Piotr „Quentin” Wojtanowski (gitary basowe) – na stałe współpracuje z Renatą Przemyk.

 

Koncerty Maćka to bogactwo doznań, ograniczenia muzyków nie istnieją, a głos Maćka brzmi jak dzwon. W trakcie występów panuje fantastyczny, pogodny klimat, a widownia zostaje wciągnięta w interakcję z artystami. Mamy tutaj poetycki klimat, dynamiczne, przebojowe wersje jego fantastycznych utworów, które co koncert odkrywa się na nowo. Znajdziemy tu wykonania wybitne, a cała akustyczno-koncertowa otoczka sprzyja naturalnemu obiorowi płynących, z tej muzyki, emocji.

 

W tym roku będzie to także okazja do świętowania nowego wydawnictwa artysty – w lutym ukaże się piąty album artysty – „Znaki”.

Znaki Tour” będzie się składać z kilkunastu koncertów. Początek trasy odbędzie się 11 lutego w Węgierskiej Górce. Koncerty będą obfitowały w znakomite utwory z repertuaru Maćka. Artysta ponownie ukaże publiczności swoją solową twórczość, dostarczając jej palety nastrojów i emocji, efektownych instrumentalnych wybuchów i ulotnych wyciszeń. Dzięki utalentowanym muzykom, którzy współpracują z artystą, słuchacze będą świadkami prawdziwej, muzycznej uczty, która na długo pozostanie w ich pamięci. W ramach tych muzycznych spotkań artysta odwiedzi m.in. Poznań, Opole, Wrocław, Warszawę czy Szczecin. Wszystkie niezbędne informacje o Maćku oraz o zaplanowanej trasie koncertowej można znaleźć na oficjalnej stronie artysty: www.maciekbalcar.com.pl

 

11/02/2017 Węgierska Górka – Gminny Ośrodek Promocji i Kultury

12/02/2017 Bierutów – Miejski Ośrodek Kultury i Sportu

13/02/2017 Warszawa – Kalinowe Serce

14/02/2017 Gniezno – Teatr A. Fredry

15/02/2017 Łomża – Regionalny Ośrodek Kultury

16/02/2017 Gdynia – Blues Club

17/02/2017 Kolbudy – Miejski Ośrodek Kultury

18/02/2017 Płoty – Dom Kultury

19/02/2017 Szczecin – Stara Rzeźnia

20/02/2017 Inowrocław – Teatr Miejski

21/02/2017 Poznań – Blue Note

22/02/2017 Wrocław – Stary Klasztor

23/02/2017 Lubliniec – Miejskie Centrum Kultury

24/02/2017 Ostrów Wlkp. – Ostrowskie Centrum Kultury

25/02/2017 Opole – Narodowe Centrum Polskiej Piosenki

26/02/2017 Tychy – Browar Obywatelski Tychy

 

Trasa pod patronatem Rockowej Warszawy 🙂

Related posts

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.