Helicon Metal Promotions

'

Druga edycja Helicon Metal Festival odbędzie się 30 marca w warszawskim klubie VooDoo. Headlinerem tej edycji będzie niemiecki zespół Sacred Steel, który po raz pierwszy (i póki co jedyny) grał w Polsce w 2008 roku. Kapela założona w 1996 roku, z dziewięcioma albumami studyjnymi na koncie, stała się rozpoznawalną marką na scenie epickiego heavy metalu. Charakterystyczny, niezwykły głos wokalisty to znak rozpoznawczy zespołu, podobnie jak niezwykle ostre riffy i świetne melodie.
Nie lada wydarzeniem będzie też z pewnością pierwszy od przeszło 25 lat koncert zespołu Destroyers, reaktywowanego pod koniec minionego roku. Starzy fani metalu pamiętają ich z koncertów w Jarocinie czy na Metalmaniach w latach osiemdziesiątych. Zespół świętuje 30. rocznicę wydania płyty „Noc Królowej Żądzy” i na tę okoliczność przygotowuje specjalny set koncertowy. Także inna legenda dawnych Metalmanii – grupa Stos – potwierdziła swój udział w festiwalu. Prawdopodobnie będzie to pożegnanie zespołu ze sceną, więc kto nie miał okazji zobaczyć w akcji charyzmatycznej wokalistki Ireny Bol, ma ostatnią szansę w życiu.
Obok weteranów skład Helicon Metal Festival uzupełniają: Monstrum, którego pierwsza płyta „Za Horyzontem Ciszy” obchodzi w tym roku swoje 15. urodziny, Młot Na Czarownice, młoda załoga, w muzyce której pobrzmiewają echa Kata czy też Miecza Wikinga. Stawkę festiwalową zamyka Savager – horda dzikusów z Wrocławia.
Bilety w cenie: 60 pln (przedsprzedaż) dostępne są przez sieć GoOut pod linkiem: https://goout.net/pl/bilety/helicon-metal-festival-ii/hkqd/ W dniu koncertu cena wzrośnie do 70 zł. Bilety zakupione online na wejściu wymieniane będą na bilety kolekcjonerskie, a do każdego biletu rozdawane będą gratisowe płyty CD od Skol Records.
Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2187078101573768/

Podsumowanie:> 30.03.2019
> Warszawa, VooDoo Club, Al. Prymasa Tysiąclecia 48A
> Start: 18:00 
> Bilety: 60 pln (przedsprzedaż)* / 70 pln (w dniu koncertu) 
* dostępne przez sieć GoOut pod linkiem:
https://goout.net/pl/bilety/helicon-metal-festival-ii/hkqd/

Line-up:
-> Sacred Steel [DE] (skull crushing trve metal) 
-> Destroyers (oldschool heavy / thrash metal) 
-> Stos (oldschool heavy / thrash metal) 
-> MonstruM (hard rock / oldschool heavy metal) 
-> Młot Na Czarownice ( 80’s heavy metal) 
-> Savager (fresh & wild heavy metal) 

Related posts

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.