Fotorelacja z Koncertu Sorry Boys w Palladium !!!

'

Z cyklu: Wszystko jest subiektywne

Teatr Palladium

Warszawa

SORRY BOYS  warszawski koncert w ramach trasy ROMA TOUR

ROMA TOUR to największa z dotychczasowych trasa koncertowa Sorry Boys, która obejmuje ponad 20 miast w całej Polsce i promuje najnowszy krążek Zespołu.

Roma jest trzecim studyjnym albumem Sorry Boys, a tytuł krążka jest z założenia wieloznaczny. Z jednej strony nawiązuje on do powiedzenia, w myśl którego wszystkie drogi prowadzą do Rzymu,  z drugiej metaforyczna Roma stanowi upragnioną Kolchidę. Trzecie znaczenie, które zdradza autorka kompozycji i tekstów, Bela Komoszyńska, to bezpośrednie odniesienie do mitologii, w której za patrona Romy uznaje się Apolla, boga muzyki, poezji, miłości i światła, przewodnich tematów albumu.

Warszawski koncert bez wątpienia skradł serca wielu uczestników, którzy łatwo dali się porwać dynamicznym rytmom i tanecznym krokom wokalistki w brokatowej sukni. Dotychczasowe brzmienie Zespołu zostało wzbogacone na żywo o nowe, bardziej akustyczne instrumentarium. W utworach z nowej płyty odnajdziemy muzyczne inspiracje z różnych epok i szerokości geograficznych: od Chopina, poprzez Ewę Demarczyk, pieśni ludowe, rocka, aż po tradycję Gospel. Skojarzenia z estetyką zespołu Florence Welch wydają się nieuniknione.

Przy nagrywaniu płyty Zespołowi towarzyszyło wielu gości: pieśniarka kurpiowską Apolonia Nowak, Atom String Quartet, chór Soul Connection Gospel Group, puzonista i multiinstrumentalista Tomasz Kasiukiewicza oraz Sebastian Madejski, który zagrał na cymbałach.

 

Koncertowe wykonanie nowych kompozycji przynosi wiele pozytywnych zaskoczeń. Refreny utworów momentalnie wpadają w ucho. Czego przykładem jest choćby fakt, że podczas utworu Wracam, do śpiewających Beli Komoszyńskiej i Apoloni Nowak, dołączyła cała licznie zgromadzona publiczność warszawskiego teatru Palladium.

Koncerty na żywo warszawskiego zespołu Sorry Boys to fantastyczna energia i dobra zabawa, a każde kolejne odsłuchanie płyty Roma pozwala na odkrywanie czegoś nowego, więc jak mówi moja młoda przyjaciółka, warto ten krążek zapętlić na dłużej.

 

Magdalena Kotaś przy współpracy Zuzanny Wojdy

Dla Rockowej Warszawy Magdalena Kotaś

Related posts

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.