Fotorelacja z koncertu HURROCKAINE w klubie OFFSIDE

'

Przygotowując zapowiedzi koncertów w warszawskich klubach zwrócił moją uwagę zespół Hurrockaine.

Materiały dostępne w Internecie są jedynie z prób, więc ich  jakość nie jest studyjna, jednak koncepcja muzyczna, profesjonalizm muzyków oraz porywające głos i osobowość wokalistki sprawiły, że zapragnęłam poznać ten katowicki zespół osobiście.

25 lutego udałam się zatem do klubu OFFSIDE. Małe pomieszczenie ze sceną przypomina raczej salę prób, ale nagłośnione nad wyraz dobre. Klimatyczny kominek, stoliki przed barem… Atmosfera idealnie praska – zdecydowanie moja ulubiona strona Wisły 😉

Do prób przygotowywał się zespół The Shitstorms – trójka młodych ludzi, którzy zaskoczyli mnie pozytywnie instrumentalnym jam session w ramach prób.

W końcu na scenę wszedł zespół, który chciałam usłyszeć – Hurrockaine

PAULINA, dziewczyna z niebieskimi włosami i dziurami na kolanach 😉 zaskoczyła zarówno mnie, jak i nieliczną, acz tłumną (jak na tak niewielki klub ;)) publiczność swoim oryginalnym, wielopoziomowym głosem. Absolutny brak fałszu, wszystko w „punkt”. Zespół deklaruje inspiracje w 50 zespołach rockowych, ale – choć je słyszę – nie mogę rzeczywiście przyporządkować ich węższemu gronu. Offspring? Z pewnością podobny pozytywną energią… Nirvana? Może trochę sposób śpiewania w niektórych utworach, może trochę gitar, choć zdecydowanie za wesołe, jak na taką inspirację… Bon Jovi? – z pewnością grają rocka kierowanego do szerszego grona, nie jest to muzyka psychodeliczno-eksperymentalna, a rozrywkowa i wpadająca w ucho. Aerosmith? Rolling Stones? To zdecydowanie ten nurt muzyczny, ale czy słychać silne inspiracje? Nieeee… The Cranberries? Tak… tam też śpiewa kobieta! I równie oryginalnie, choć kompletnie inaczej.

Paulina poza swoim głosem urzekła mnie osobowością. Pierwsze, o czym pomyślałam, gdy ich zobaczyłam, to to, iż marzę, aby usłyszeć ich na dużej scenie.

Zespoł Hurrockaine dołączył do zespołów polecanych przez Rockową Warszawę.

HURROCKAINE

Recenzja i zdjęcia: Jowita Jakubisiak

 

 

 

Related posts

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.