Fotorelacja Kult / trasa pomarańczowa / Poznań/ 2017.11.05

'

W Hali nr 2, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, odbył się ostatni w ramach polskiej części Trasy Pomarańczowej, koncert Zespołu Kult. W ramach tegorocznej trasy Zespół zagrał już 16 koncertów, a przed Grupą Kazika Staszewskiego już tylko zagraniczny Odcinek Specjalny: Londyn-Haga.

Początki jesiennej trasy sięgają 1999 roku, kiedy to po raz pierwszy Kult wyruszył w październiku z serią koncertów w dużych salach pod szyldem Trasy Październikowej. Ze względu na jednolitą, pomarańczową szatę graficzną plakatów, biletów oraz nadruków na pamiątkowych koszulkach fani szybko ochrzcili ten cykl koncertów Trasą Pomarańczową.

Obchodząca w tym roku XXXV-lecie Grupa Kult to ikona polskiej sceny muzycznej.

Teksty Kazika to nie tylko historia Polski, w zasadzie od stanu wojennego aż po dzień dzisiejszy, ale i próba ukazania jednostki na tle przemian kulturowych i społecznych. „Polska”, „Baranek”, „Lewe Lewe Loff”, „Do Ani”, „Gdy nie ma dzieci” czy „Dziewczyna bez zęba na przedzie” to już stałe elementy historii polskiej muzyki, utwory które zna każdy, nie tylko największy fan. Na tegorocznym koncercie nie mogło zabraknąć także utworów z ostatniego krążka Zespołu. Oprócz piosenki tytułowej usłyszeliśmy także „Madryt” i „Cisze nocną”.

Charyzmatyczny wokalista, niepodrabialne teksty, fenomenalni muzycy, świetna oprawa filmowa i świetlna, sprawiają, że na koncertach Kultu,obok rówieśników Zespołu, świetnie bawi się już 3 pokolenie Polaków.

Całości dopełnia niesamowita grupa fanów Grupy, która ze względu na sposób spędzania wolnego czasu (życia? 😀 ) nazwała się KULT-turystami. Osoby z tej grupy ubrani w charakterystyczne stroje, podążają na koncerty za swoimi idolami, przywożąc ze sobą polskie flagi z napisem KULT oraz nazwą miejscowości, z których pochodzą. Niepisaną tradycją koncertów jest wznoszenie przez Kazika na scenie wszystkich dostarczonych flag w trakcie utworu „Polska”, bez którego koncert po prostu nie może się odbyć. Choć był jeden wyjątek 😉 Ale o tym przy innej okazji 😉

Dla Rockowej Warszawy: Magdalena Kotaś

Related posts

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.