FIASCO – Premiera albumu „Głupy Umierają”

'

FIASKO to eksperyment muzyczny powstały na zgliszczach metalowej formacji So I Scream, która po wydaniu dwóch płyt i zagraniu kilkudziesięciu koncertów, skonała na deskach stołecznej Progresji pod koniec 2010 roku.

Po kilku latach muzycznego niebytu, niedobitki z SIS, uzbrojone w nową sekcję rytmiczną, nieco inne podejście do dźwięków oraz teksty po polsku, wracają dojrzalsi i bogatsi w życiowe doświadczenia (czytaj: starzy, cyniczni i zblazowani).

Efektem tego powrotu jest album pt. „Głupcy umierają” na który składa się 12 kompozycji oscylujących lirycznie w alkoholowo-depresyjnych klimatach klęski, upadku i porażki, przetykanych gdzieniegdzie gorzkim komentarzem społecznym. Muzycznie zaś, jest to fuzja rocka/metalu i szeroko rozumianej muzyki elektronicznej.

Płyta „Głupcy umierają” została zmiksowana przez Grzegorza Mukanowskiego (m.in Anti-Tank Nun, Fonetyka) i zmasterowana przez Jacka Miłaszewskiego (m.in. Acid Drinkers, Flapjack, Hunter). Za obraz na okładce odpowiedzielany jest Piotr Arnold Peterius a za zdjęcia i oprawę graficzną – Aleksandra ”Krucza” Burska. Gościnnie, w utworze „Emocjonalnie chromi”, na wokalu udziela się Maria Rentgen (Modernmoon, The Real Gone Tones).

W połowie października, album ‘Głupcy umierają’ został udostępniony przedpremierowo do odsłuchu na Bandcampie, wraz z możliwością pre-orderu.

Premiera fizycznej wersji albumu odbyła się 27.10.2017. Tego samego dnia, na koncercie w warszawskim Voodoo Club, FIASKO zagrał całą płytę na żywo i zaprezentował teledysk do utworu „Czarna owca/Biały kruk”.

FIASKO na Facebook’u

Posłuchaj albumu

Related posts

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.