CRIMSON ROCKETS w projekcie MEZALIANS!

'

Nowy teledysk zespołu Crimson Rockets do piosenki „Pozwól być”, powstał we współpracy z Projektem Mezalians. To energetyczne połączenie poezji i rocka – tekst utworu napisał Mariusz Jagiełło – poeta i pomysłodawca Projektu Mezalians. Muzyką i oprawą wizualną zajęli się członkowie Crimson Rockets.

Czym jest Projekt Mezalians? ”Projekt Mezalians to połączenie sztuki ze sztuką, artysty z artystą, a przede wszystkim człowieka z człowiekiem – czyli współczesna poezja w aranżacji współczesnych artystów, z wykorzystaniem pełnej gamy środków dźwiękowych i wizualnych. Założeniem Projektu jest interpretacja wierszy Mariusza Jagiełły przez muzyków związanych z polską sceną rockową. Efekty współpracy będą publikowane na kanale You Tube w postaci klipów stworzonych przez samych wykonawców, zaproszonych artystów z innych dziedzin sztuki, bądź Grupę Mezalians.”

Do tej pory udział w przedsięwzięciu wzięli: Paweł Małaszyński, Tomasz „Lipa” Lipnicki, Tomek „Oley” Olejnik czy Paweł Świtkowski.

A kim są Crimson Rockets? Ich muzyka to melodyjne riffy podszyte groovem. Zespół powstał z inicjatywy Kamili Apryas i Patryka Falkowskiego w lutym 2012 roku. 23.10.2015 razem z resztą załogi – Mateuszem Małujem i Kamilem Słoniewskim nagrali i wydali swoją debiutancką płytę EP. Teledyski do utworów „Meltdown”, „Guilty” i „Breaking Down” można zobaczyć na YouTube.

Do tej pory zagrali na jednej scenie z takimi kapelami jak: Riverside, Coma, Happysad, Power of Trinity, Chemia, Muchy, The Sixpounder, Venflon, OCN, Ametria i in.

Mają na swoim koncie parę osiągnięć i zdobytych nagród – oto niektóre z nich: Zdobyli Grand Prix Letniej Sceny VooDoo Club 2016; zakwalifikowali się do III etapu eliminacji Antyfestu Antyradia 2016 i znaleźli się wśród zacnej trzydziestki najlepszych zespołów w Polsce. Dotarli do finału Międzynarodowego Festiwalu Emergenza Polska 2015. Kamil Słoniewski zdobył wyróżnienie dla najlepszego klawiszowca w konkursie RockOn w Wesołej. Wokalistka Kamila Apryas zachwyciła swoim głosem jurorów II edycji The Voice of Poland zapewniając sobie miejsce w drużynie Patrycji Markowskiej.

Ich debiutanckiej płyty można słuchać w aplikacji Spotify, TIDAL, Deezer, Shazam i wielu, wielu innych lub kupić tutaj w wersji klasycznej + mp3 -> https://nuplays.pl/offer/8868/crimson-rockets-ep oraz mp3 na iTunes, Google Play, Amazon Music itd.

Dlaczego Projekt MEZALIANS? Dzisiejszy świat poetycki ma niewiele punktów stycznych ze światem muzycznym, a zwłaszcza rockowym. Artyści wykorzystujący obie te formy sztuki są wyjątkami od reguły. Grupa Mezalians chce to zmienić i promować poezję wśród fanów muzyki rockowej oraz dobrego rocka wśród wielbicieli twórczości poetyckiej.

Related posts

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.