Black Sabbath: ostatni koncert w historii zespołu !

'

Niestety ten moment musiał nastąpić. Black Sabbath postanowił zakończyć swoją długą karierę i pożegnać się ze swoimi miłośnikami grając trasę „The End”. Pierwszy z tych koncertów odbył się 20 stycznia 2016 roku w Omaha w Nebrasce. Jednym z powodów jest stan zdrowia Tony’ego Iommiego, który ciągle walczy z chorobą nowotworową. 4 lutego 2017 zespół po raz ostatni zagrał koncert, niestety na scenie nie dołączył do składu Bill Ward, także fani mogli czuć lekki zawód. Koncert odbył się w rodzinnym mieście zespołu – Birmingham, czyli tam gdzie wszystko miało swój początek. Poniżej pełną setlistę koncertu:
1. Black Sabbath
2. Fairies Wear Boots
3. Under The Sun / Every Day Comes And Goes
4. After Forever
5. Into The Void
6. Snowblind
7. War Pigs
8. N.I.B.
9. Hand Of Doom
10. Supernaut / Sabbath Bloody Sabbath / Megalomania (medley)
11. Rat Salad
12. Iron Man
13. Dirty Women
14. Children Of The Grave
BIS
15. Paranoid
Na sam koniec koncertu, na publiczność wyleciały piłki w kolorach typowych dla Black Sabbath (czarny, biały i fioletowy), trzeba przyznać, że to fajna pamiątka. Zobaczcie, jak wypadł ostatni kawałek Black Sabbath :

Nie ma jednak co się smucić, Ozzy Osbourne nagrywa solową płytę, a Tony Iommi chciałby nagrać jeszcze jedną autorską płytę. Z pewnością muzyków z Black Sabbath zobaczymy jeszcze na scenie, nie wiadomo jednak czy razem.

Related posts

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.