Batalion d’Amour – Trasa Koncertowa !!!

'

Batalion d’Amour (w skrócie BDA) to polski zespół rockowy założony w 1989 roku w Skoczowie. Obecny skład zespołu to: Karolina Andrzejewska (wokal, słowa), Piotr Grzesik (bas, wokal), Robert Kolud (gitara prowadząca), Mariusz „Pajdo” Pająk (perkusja), Bartek Tabak (gitara rytmiczna) oraz Mirosław Zając (klawisze).
Od początku działalności grupa inspirowała się rockiem gotyckim i dark wave, co znalazło swoje odzwierciedlenie w muzyce zespołu i sprawiło, że BDA stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych zespołów gotyckich w Polsce. Niemniej jednak zespół nigdy nie trzymał się sztywno jednej stylistyki. W trakcie swojej muzycznej działalności Batalion d’Amour poszukiwał inspiracji w różnych stylach muzycznych, w tym w rock-metalu i rocku progresywnym, głównie ze względu na wpływ muzyków będących przez lata częścią zespołu. W 2001 roku Karolina Andrzejewska, absolwentka Szkoły Wokalno-Aktorskiej w Krakowie, 9-letnia uczennica Studium Baletowego w Krakowie, zwyciężczyni i laureatka wielu konkursów wokalnych, dołączyła do zespołu jako wokalistka oraz autorka tekstów i linii melodycznych.

Najbliższe Koncerty :

Nowy teledysk z udziałem Karoliny Andrzejewskiej, wokalistki zespołu Batalion d’Amour, i Johna Portera!

Karolina Andrzejewska, wokalistka zespołu Batalion d’Amour, zrealizowała wraz z Johnem Porterem teledysk do utworu „The Lost Diary”, będącego drugim singlem promującym nowy album zespołu zatytułowany „Fenix”.  Album miał swoją światową premierę 4 listopada 2016 roku za pośrednictwem niemieckiej wytwórni Echozone i zyskał uznanie w oczach wielu dziennikarzy i fanów zespołu.

Muzykę do utworu napisała Karolina Andrzejewska (która jest również autorką tekstu) i Piotr Dawid, wokalnie towarzyszy Karolinie John Porter, a Łukasz Belcyr gra na gitarze akustycznej.

Premiera teledysku miała miejsce 10 lutego.

 

Related posts

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.