album „Future Becomes Past on Argonauta Records” skandynawskiej grupy REDWOLVES

'

Premiera na żywo debiutanckiego albumu skandynawskiej grupy  REDWOLVES „Future Becomes Past”, wydanego przez Argonauta Records, odbyła się podczas Heavy Psych Rockers 5 marca 2019 w Kopenhadze.

Muzyka REDWOLVES łączy nowoczesny Rock n Roll, inteligentny wokal, ciężkie groove i najlepsze, gitarowe rify z klasycznym, skandynawskim dźwiękiem.

Zespół powstał w 2012 roku. Stał się przedstawicielem klasycznego heavy rock i nowej fali skandynawskiego rocka początku XXI wieku. Chwytliwe melodie, energia i wirtuozeria muzyczna oraz nowoczesny styl produkcji Jacoba Bredahla (Riverhead, LLNN, Rising a.o.) został zauważony na rynku.

Zespół opisuje swoją muzykę jako „nowoczesny klasyk heavy rock ”, a innym razem„ future rock ”. Oba terminy odpowiednio ją opisują, gdyż album łączy zalety klasycznych dźwięków ze sporą dawką innowacji.

historia powstania albumu

W czasie, gdy REDWOLVES rozpoczął tworzenie utworów ich debiutanckiej płyty miał miejsce brutalny incydent, który wpłynął na ostateczne brzmienie albumu. W sylwestra 16/17 utwór Rasmus Cundell był przedmiotem ataku przemocy, która wyryła głębokie ślady, zarówno osobiste dla autora, jak i na całym zespole. Wydarzenie to spowodowało opóźnienie procesu twórczego ale jednocześnie stało się katalizatorem zmian w wydźwięku płyty. Atak wywołał u Jacoba Bredahla spiralę depresyjnych i przerażających myśli, ale także zapoczątkował kontemplację w odniesieniu do świata, który wydaje się wrogi i destrukcyjny. Teksty zostały napisane po zdarzeniu, które stanowi aktualnie przedmiot tematyczny albumu.

Jednak pomimo, iż wiele piosenek przekazuje klimat depresyjny wciąż niesie pozytywną myśl.

„Zwłaszcza teraz, gdy ​​wszystko wkrótce zginie, musimy nalegać na życie, bawić się, kochać i nie dać się pokonać ciemności, nienawiści i zniszczeniu. I dlatego musimy koniecznie starać się znów wyrwać z ciemności.” – wyjaśnia zespół REDWOLVES.

lista utworów „FUTURE BECOMES PAST”:

 1. Plutokracja
 2. Generowanie sztywne
 3. Otchłań
 4. Fenris
 5. Pionier
 6. Voyagers
 7. Najdalej od nieba
 8. Świątynia Marzeń

skład:

 • Rasmus Cundell (wokal)
 • Simon Stenbæk (gitara)
 • Nicholas Tesla Jørgensen (bas)
 • Kasper Rebien (perkusja)

WIĘCEJ INFORMACJI na:

www.facebook.com/Redwolvesband

www.redwolves.dk

www.argonautarcords.com

Related posts

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.