16 listopada premiera płyty DVD i CD z koncertu Nocnego Kochanka!

'

W listopadzie odbędzie się premiera płyty CD i DVD z koncertu Nocnego Kochanka zarejestrowanego podczas 23. Przystanku Woodstock. Od 16.11.2017 możecie jej szukać w sklepie internetowym Siemashop i w dobrych sklepach muzycznych. 

Nocny Kochanek jest laureatem Eliminacji do Przystanku Woodstock, które odbywają się przed Festiwalem, aby promować młode talenty i dać możliwość wystąpienia na jednej z największych scen w Europie. Koncert Nocnego Kochanka rozpoczynał 3. dzień Festiwalu. Pomimo wczesnej pory oraz debiutu na tak dużej scenie, publiczność sprawiała wrażenie nie mieć końca. Wszyscy bez najmniejszego zająknięcia zaśpiewali razem z zespołem każdy kawałek w takt metalowego brzmienia gitar.

Nocny Kochanek to zespół założony w 2012 r. w Warszawie. Muzykę wykonywaną można określić jako tradycyjny heavy metal typowy dla zespołów takich jak Iron Maiden czy Judas Priest. Oprócz wpadających w ucho gitarowych riffów, warto zwrócić uwagę na delikatnie żartobliwe teksty, które razem tworzą charakterystyczną dla zespołu całość.

Przeczytajcie co Jurek Owsiak mówi o zespole i tej płycie:

„No nie mówcie, że to na serio” – to były moje pierwsze słowa kiedy w Antyradiu usłyszałem Nocnego Kochanka i ich niebywałego falsetowego wokalistę. A później leci kolejny kawałek – widzę i słyszę, że Krzychu z konsekwencją, razem z całą kapelą, rozwija temat codzienności świata ludzi młodych, niezakompleksionych, którzy zerojedynkowo odbierają otaczającą ich rzeczywistość. Lubisz, nie lubisz, kochasz, nie kochasz, masz już dosyć albo właśnie się angażujesz. I wszelkiego rodzaju deklaracje – „miałem nie pić, żartowałem”. To wszystko w sposób fenomenalny trafiło do ludzkich głów, a zwłaszcza woodstockowej publiczności. Pierwszy raz, jak pamiętam, publika odśpiewała pieśń za pieśnią, zwrotkę za zwrotką, zdanie za zdaniem. Wszystko z bani, z pamięci, a przecież oprócz Antyradia i może kilku studenckich rozgłośni nikt Nocnego Kochanka nie puszczał. Na scenie band precyzyjnie odgrywa wszystkie metalowe riffy, które tylko z pozoru wydają się zasłyszanymi, a tworzą indywidualną, Kochankową Muzykę, jak się okazuje – do zapamiętania po pierwszym razie.

To wielka sztuka tak mocno rozpocząć woodstockową sobotę. Dla wielu to kolejny dzień, dla niektórych 3 dzień festiwalu, a dla bardzo wielu to tydzień ich bytu na woodstockowej ziemi. Siły nie ma, zmęczenie wisi w powietrzu. Ale oni z pierwszymi słowami pieśni na ustach zapełnili pole przed sceną, a potem uszczelnili je ludzkością aż po horyzont. Pełna profeska, od początku do końca utrzymanie stylu, formy i wszystkich radiowych zapowiedzi w postaci wykonania live koncertu, który przeszedł do historii Najpiękniejszego Festiwalu Świata Przystanku Woodstock. Niech zarejestrowana muzyka i obraz tego wydarzenia porwie Was do zabawy. Miałem nie pić – żartowałem!

Related posts

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.